h Dolar 28,9208 % 0.08
h Euro 31,4850 % 0.08
h Altın (Gr) 1.924,02 %1,84
h Çeyrek Altın 3.181,00 %2,15
a
  • ONHaber.Net
  • Magazin
  • Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB sınav sonuçları için tarih verdi

Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB sınav sonuçları için tarih verdi

Ehliyet sınav sonuçları sürücü olmak isteyen adaylar tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yılda 5 kez düzenlediği ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? En son 10 Şubat tarihinde yapılan ehliyet sınavının sonuçları için MEB açıklama yaptı. Peki direksiyon sınavı ne zaman düzenlenecek? İşte ehliyet sınavı hakkında bilinmesi gerekenler...

Milyonlarca sürücü adayı için geri sayım başladı. Ehliyet sınavı son olarak 10 Şubat tarihinde düzenlenmişti. Adayların direksiyon sınavına katılması için barajı geçmesi gerekiyor. Peki ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Direksiyon sınav tarihleri belli oldu mu? İşte 10 Şubat ehliyet sınav sonuçları açıklanma tarihi…

EHLİYET SINAVI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB tarafından yapılan Ehliyet sınav soruları sınavın sona ermesinin ardından birkaç gün içerisinde açıklanırken; sınav sonuçları da on beş gün içerisinde ilan ediliyor. 10 Şubat Ehliyet sınav sonuçlarının 1 hafta içinde açıklaması bekleniyor.

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

DİREKSİYON SINAVLARI NE ZAMAN?

10 Şubat’ta yapılan sınavın sonuçları açıklandıktan sonra, kursiyerler sınavı geçtiği taktirde, direksiyon sınavına girecekler. Direksiyon sınavı; ana sınav ve ara sınav olmak üzere iki kez yapılacak. Ana sınav 3 Mart ve 4 Mart 2018, 10 Mart ve 11 Mart 2018 tarihlerinde yapılacak. Ara sınav tarihleri ise 24 Mart ve 25 Mart 2018, 7 Nisan ve 8 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılacak.

DİKKAT BU HATAYA DÜŞTÜYSENİZ SINAVINIZ İPTAL OLACAK!

Ehliyet sınavları bazı durumlarda geçersiz sayılabiliyor. MEB’in resmi sitesinde yayınlanan kılavuza göre o durumlar şunlar:

*Geçerli kimlik belgesinin ve sınav giriş belgesinin ibraz edilmemesi,

*e-Sınav ekranındaki fotoğraf ve bilgilerle nüfus cüzdanındaki veya sınava giriş belgesindeki bilgilerde uyuşmazlık olması,

*Herhangi bir kursiyerden ya da dokümandan kursiyerin kopya çektiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi, . Kursiyerin yerine başkasının sınava girmesi *Her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar, saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile cep telefonu, telsiz ve benzeri iletişim araçları, defter, kitap, sözlük, hesap cetveli gibi araçları sınav anında kursiyerin yanında bulundurması,

*e-Sınav uygulama cihazlarına ve merkez demirbaşlarına zarar verilmesi,

*Sınav komisyon görevlilerinin veya salon görevlilerinin, hazırladığı raporlarda/tutanaklarda veya sınav uygulamasında kaydedilen kamera görüntülerinde, kursiyerin Yönergede belirtilen sınav kurallarını ihlal ettiğinin belirlenmesi.

10 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen ehliyet sınavının sonuçları, soru ve cevapları ne zamana açıklanacak sorusunun yanıtı aranıyor. Ehliyet sonuçları MEB resmi sitesi üzerinden öğrenilecek. Sınav soruları ve cevapları ise MEB sitesinden erişime açıldı.

BARAJ PUANI KAÇ?

12 tanesi ilk yardım, 23 tanesi trafik, 9 tanesi motor, 6 tanesi trafik adabı soruları olmak üzere toplam 50 sorudan yapılan ehliyet sınavına katılan sürücü adayları baraj puanını araştırıyor. Bu 50 sorudan 35 doğru yapanlar, bir sonraki direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak. Yazılı sınavda baraj puanı 70’dir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kim Kardashian Karslıları yine kızdırdı: Kabul etmiyoruz, nokta!

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.