h Dolar 27,2989 % 0.19
h Euro 28,7302 % 0.19
h Altın (Gr) 1.646,79 %-0,98
h Çeyrek Altın 2.745,00 %-0,61
a
  • ONHaber.Net
  • Genel
  • CUMA İLETİLERİ FOTOĞRAFLI 🤲 | 2023 yeni, farklı ve manalı Cuma iletileri 🌹

CUMA İLETİLERİ FOTOĞRAFLI 🤲 | 2023 yeni, farklı ve manalı Cuma iletileri 🌹

Mübarek Cuma günü tüm Müslümanlar için büyük değer arz etmektedir. Toplu ibadetlerin yapıldığı, duaların kabul gördüğü, yetim ve fakirlerin sevindirilmesinin emredildiği bu hoş günde sevdiklerinin Cuma'sını kutlamak isteyenler, en hoş Cuma bildirileri için araştırmalara başladı. Müslümanlar'ın sevdiklerine, yakınlarına, akrabalarına ve ailelerine gönderebileceği fotoğraflı, en farklı, manalı ve hoş Cuma iletilerini haberimizde bulabilirsiniz.

Cuma günü İslam dininde büyük kıymete sahiptir. Kutsal kitap Kur’an-ı Kerim’de ve Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in hadislerinde de sık sık vurgulanan Cuma’nın mübarekliği, Müslümanların bu değerli günde toplu ibadetleri ile taçlandırılır. Cuma namazının yanı sıra Cuma hutbesinin de lisanlarda vuku bulduğu, duaların kabul olduğu, düzgünlüğün bireyden şahsa bulaşıp memnunluk yaydığı mübarek Cuma gününde sevdiklerinin gününü bir bildiriyle kutlamak isteyenler için fotoğraflı, en farklı ve manalı Cuma bildirilerini derledik.

CUMA İLETİLERİ 2023

🤲 “Cuma, gökyüzünden yeryüzüne rahmetin inmeye başladığı, duaların kabul edildiği mübarek bir gündür. Rabbim bu Cuma gününü, yüreğinizdeki tüm hoşlukları yeşertip, hayatınızı bereketlendirsin. Sevdiklerinizle birlikte birçok hoş Cuma’lar dilerim.”

🤲 “Cuma, manevi bir güzellikle bizi kucaklayan, kalbimizi huzurla dolduran, dualarımızın en hoş sesiyle yükseldiği özel bir gündür. Bugünün manasını idrak ederek, sevdiklerinize duygusal anlar yaşatmayı unutmayın. İyi Cumalar!”

🤲 “Cuma günü, tüm yorgunlukların ve problemlerin geride kaldığı, yeni bir umutla gerçek yol aldığımız gündür. Dualarımızın, gönül huzurumuzun ve sevgi bağlarımızın arttığı bir Cuma diliyorum. Rabbim, yüreğinizi huzurla doldursun.”

🤲 “Cuma günü, Rabbimize en içten dualarımızı sunduğumuz, nefis muhasebesi yaptığımız, affediciliğin ve merhametin yüreklerimizi kapladığı özel bir vakit dilimidir. Bu Cuma’da sevdiklerinizle birlikte olun, gönül alışverişi yapın ve yeni başlangıçlara adım atın. Güzel Cumalar!”

🤲 “Cuma, tüm haftanın yorgunluğunu silip götüren, yüreğimize ferahlık veren, huzurun ve sabrın gücünü hissettiğimiz müstesna bir gündür. Dualarımızın kabul olduğu bu özel günün rahmetini doyasıya yaşayın, sevdiklerinizle birlikte birçok hoş Cumalar geçirmeniz dileğiyle.”

🤲 “Cuma, Rabbimizin lütfunu ve merhametini en ağır halde hissettiğimiz, manevi yükselişlerin yaşandığı bir gündür. Bu Cuma günü, kalbinizdeki sevgi çiçekleri açsın, dualarınız kabul olsun ve hayatınızın her anı rahmetle dolsun. İyi Cumalar!”

🤲 “Cuma günü, yorgunlukların, kahırların ve kaygıların geride kaldığı, kalpten kalbe akan duaların ve sevginin ağırlaştığı bir vakit dilimidir. Bu özel günün manasını ve bedelini idrak ederek, tüm sevdiklerinize umut ve memnunluk saçın. Rabbim, dualarınızı kabul etsin. İyi Cumalar!”

ANLAMLI CUMA İLETİLERİ 🌹

🌹Cuma, bize Allah’ın lütfunun, merhametinin ve affının tecelli ettiği bir gündür. Bu özel günün hoşlukları yüreğinizi aydınlatsın, dualarınız kabul olsun. Rabbim her bir adımınızı nurlandırsın, düşüncelerinizi hafifletsin. Güzel Cumalar!

🌹 Bugün dualarımızın en hoş sesiyle yükseldiği Cuma gününde, tüm dilekleriniz gerçekleşsin. Cumanız mübarek olsun!

🌹 Kalbiniz imanla dolu, yüzünüz tebessümle aydınlansın. Cuma’nın rahmeti üzerinizde olsun. Güzel Cumalar!

🌹 Rabbimizin rahmeti ve merhameti bugün de üzerimize olsun. Cumanız mübarek olsun!

🌹 Cuma günü dualarınızın, umutlarınızın ve sevdiklerinizin değeri bilinsin. İyi Cumalar dilerim!

🌹 Bugünün rahmeti yüzünüzü aydınlatsın, dualarınız kabul olsun. Cuma’nız mübarek olsun!

🌹 Cumanın hoşlukları etrafınızı sarsın, kalbiniz huzurla dolup taşsın. İyi Cumalar!

🌹 Duaların en hoşunu ettiğiniz, kusurlardan arındığınız bir Cuma diliyorum. Herkese güzel Cumalar!

🌹 Cuma günü, geçmişin pişmanlıklarını, geleceğin umutlarına çevirdiğimiz gündür. Cumanız mübarek olsun!

🌹 Rabbimizin rahmeti ve lütfuyla dolu bir Cuma geçirmeniz dileğiyle. İyi Cumalar!

EN FARKLI CUMA İLETİLERİ 🤲

🤲Cuma günü bir armağan üzere geliyor beşere. Yorgunluğu, kaygıları bir kenara bırakıp, yüreğimize umut ve huzur dolduruyor. Dualarımızın kabul olduğu, sevdiklerimizle bir ortada olduğumuz, manevi bir nefes aldığımız bu günün rahmeti üzerimize olsun. Güzel Cumalar!

🤲Cuma’nın ışığı yüzünüze, huzur kalbinize, dualarınız kabul olsun. Güzel Cumalar!

🤲Her Cuma, bize bir fırsat sunar: Geçmişi kıymetlendirmek, geleceği planlamak ve iç dünyamızı temizlemek. Rabbim dualarımızı kabul etsin, yüzümüzü ak etsin. Bugün ve her günümüz aydın olsun. Güzel Cumalar!

🤲Cuma günü, hayatımızın bir durağı üzere gelir. Ruhumuzun dinlendiği, kalbimizin huzur bulduğu bu özel günü en güzel halde pahalandırmak dileğiyle. Dualarımızın Cenab-ı Allah’a ulaştığı, sevdiklerimizle birlikte olduğumuz, hoşlukların eksik olmadığı bir Cuma geçirmenizi dilerim. Güzel Cumalar!

🤲Cuma, birlik ve beraberliğin, sevgi ve hürmetin doruğa çıktığı günlerden biridir. İçimizdeki kötülükleri atıp, güzellikleri yeşerttiğimiz bir Cuma olsun. Rabbim dualarımızı kabul eylesin, yüreklerimize huzur versin. İyi Cumalar dilerim!

RESİMLİ CUMA İLETİLERİ 🙏

Cuma gününün kıymeti

Cuma günü müslümanların bayramıdır. Müslümanlar cuma günlerini ibadetle geçirmelidir. Cuma günleriyle ilgili rivayet edilen kimi hadis-i şerifler şöyledir;

“Cuma günü günah işlemeden, selametle geçer ise başka günler de selametle geçer” (İmam-ı Gazzali)

“Cuma namazı yolunda ayakları tozlanana cehennemin ateşi haramdır” (Tirmizi)

“Üzerine güneşin doğduğu en iyi gün cuma günüdür; Âdem o gün yaratılmış, o gün cennete girmiş ve o gün cennetten çıkarılmıştır. Kıyamet de cuma günü kopacaktır.” (Müslim)

Cuma Mühleti 9. Ayet

“Ey iman edenler! Cuma günü namaz için davet yapıldığı vakit, çabucak Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Şayet bilirseniz bu, sizin için daha güzeldir.”

CUMA GÜNÜ İLE İLGİLİ HADİSLER🙏

🙏Hz. Enes (ra) şöyle anlatmıştır: “Resulullah (sav) Cuma günü minbere çıktı ve üç kez: ‘Amin’ dedi. Sahabeler: ‘Ey Allah’ın Resulü, bugün duanızı üç kere ‘Amin’ diyerek tamamladınız, bundan evvel hiç yapmadınız’ dediler. Resulullah (sav): ‘Cebrail geldi, bana Cennet’in kapıları açıldı ve her seferinde bir melek geldi, ‘Allah, sana bu duayı yapmanı emrediyor’ dedi” (Müslim, Cuma, 17).

🙏Hz. Ebû Hüreyre (ra) anlatıyor: “Resulullah (sav) buyurdular ki: ‘Cuma günü gusletmek (yıkanmak), her Müslümanın üzerine farzdır. Ayrıyeten tıraş olunması, hoş kokulanması da müstehaptır’ ” (Buhârî, Cuma, 15; Müslim, Cuma, 7).

🙏Hz. Ebû Hüreyre (ra) anlatıyor: “Resulullah (sav) buyurdular ki: ‘Cuma günü Cuma namazına gitmek, Müslüman için farzdır. Onda yıkanmanın, temizlenmenin ve hoş koku sürünmenin sevabı vardır. Şayet sonra da birçok sabah namazı kılıp da şehit oluncaya kadar namazlara devam ederse, şehitlik mertebesine erişir'” (Ebû Dâvûd, Salât, 339; Tirmizî, Salât, 235).

🙏Hz. Ebû Hüreyre (ra) anlatıyor: “Resulullah (sav) buyurdular ki: ‘Kim Cuma günü yıkanır, temizlenirse, mümkünse hoş koku sürünür, sonra gitmek istediği yere erken gitmek için yola koyulur da imam hutbeye çıkıp namazı kılarsa, kendisine ne kadar yaklaşır da iki rek’atin sevabını kazanırsa, Cenâb-ı Hak onun bir haftalık günahını affeder'” (İbn Mâce, Cuma, 5).

🙏Hz. Ebû Hüreyre (ra) anlatıyor: “Resulullah (sav) buyurdular ki: ‘Kim Cuma günü yıkanır, sonra Allah’a karşı paklığa çok ihtimam gösterir, imamın ardında gelip durursa, sonra da sessizce dinlerse, ona Cenâb-ı Hak istediği şeyi verir'” (İbn Mâce, Cuma, 11).

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ 2023 | İstanbul sabah, öğle, ikindi, akşam, yatsı namaz vakti ve ezan saatleri

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.