h Dolar 28,9208 % 0.08
h Euro 31,4850 % 0.08
h Altın (Gr) 1.924,02 %1,84
h Çeyrek Altın 3.181,00 %2,15
a
 • ONHaber.Net
 • Genel
 • BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ? | Valilikler peş peşe açıkladı! ⛄ 20 Kasım kar tatili olan vilayetler

BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ? | Valilikler peş peşe açıkladı! ⛄ 20 Kasım kar tatili olan vilayetler

Ulusal Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda uygulanan orta tatilin akabinde 18-19 Kasım tarihlerinde yurt genelinde görülen makûs hava şartları sebebiyle kimi vilayetlerde okullar, 20 Kasım Pazartesi günü tatil ilan edildi. İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Zonguldak başta olmak üzere birçok kentte öğrenciler ve velileri, arama motorlarında 'Bugün okullar tatil mi? 20 Kasım kar tatili olan iller' sorgulamaları yapıyor. Ayrıntılar haberimizde...

BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ? | Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 Eğitim Öğretim devrine ait takviminde, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin 13 Kasım Pazartesi gününden itibaren geçerli 5 günlük orta tatilinin 20 Kasım Pazartesi günü, birinci okul zilinin çalmasıyla sona ereceğini belirtti. Fakat 18-19 Kasım tarihlerinde yurt genelinde meydana gelen olumsuz hava şartları nedeniyle birtakım vilayetlerde okullar açılmadan tekrar tatil oldu. Pekala Bugün okullar tatil mi? İşte 20 Kasım kar tatili olan vilayetler ve tüm merak edilenler…

20 KASIM KAR TATİLİ OLAN VİLAYETLER HANGİLERİ?

İSTANBUL – ŞİLE’DE OKUL TATİL Mİ?

İstanbul’da tesirli olan olumsuz hava kaideleri nedeniyle Şile İlçesi’nde 20 Kasım Pazartesi günü birinci ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün müddetle orta verildi. Bu karara paralel olarak, Şile ilçesindeki kamu kurumlarında çalışan gebe, engelli ya da kronik hastalığı bulunan işçi de 20 Kasım tarihinde idari müsaadeli sayılacak.

ZONGULDAK’TA OKUL TATİL Mİ?

Kenti tesiri altına alan fırtına nedeniyle kentte eğitime 1 gün mühletle orta verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi/özel, örgün ve yaygın eğitim kurumlarının tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de 20 Kasım 2023 günü idari müsaadeli sayılacakları tabir edildi.

BOLU’DA OKUL TATİL Mİ?

Bir tatil haberi de Bolu’dan geldi. Bolu Valiliği, vilayet genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında eğitime bir gün orta verildiğini duyurdu. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçi de bir gün idari müsaadeli sayılacak.

SAKARYA’DA OKUL TATİL Mİ?

Okulların tatil edildiği yerlere Düzce’nin Akçakoca, Yığılca ve Sakarya’nın Hendek ilçeleri de dahil edildi. Akçakoca Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde tesirli olan olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün müddetle orta verilmiştir.” sözü kullanıldı. Yığılca Kaymakamlığından yapılan açıklamada da “Olumsuz hava kaideleri nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün müddetle orta verilmiştir” denildi.

Sakarya’nın Hendek ilçesinde ise olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün orta verildi. Valilikten yapılan açıklamada, ilçenin yüksek mahallelerindeki olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle Dikmen, Aksu, Kurtuluş Karadere, Sümbüllü Kırktepe, Bakacak, Pazarcık, Eskibıçkı, Dede Düzü, Bıçkatik, Hicriye, Muradiye, Akçayır, Esentepe, Harmantepe mahallelerinde taşımalı eğitime Hendek Kaymakamlığınca 1 gün orta verildiği kaydedildi.

BARTIN’DA OKUL TATİL Mİ?

Bir tatil haberi de Bartın’ın Amasra ilçesinden geldi. İlçede olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime 1 gün orta verildi. Amasra Kaymakamlığının toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde olumsuz hava kuralları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün müddetle orta verilmiştir.” sözü kullanıldı. Açıklamada ayrıyeten, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve gebe işçinin, birebir tarihte 1 gün idari müsaadeli sayılacağı belirtildi.

KARABÜK’TE OKUL TATİL Mİ?

Karabük’ün Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitime bir gün orta verildi. Valilikten yapılan açıklamada, Eflani ve Eskipazar ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava kaideleri nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü taşımalı eğitim ve öğretime bir gün orta verildiği bildirildi.

BİNGÖL’DE OKUL TATİL Mİ?

Bingöl’ün Karlıova ve Yedisu ilçelerinde de olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime 1 gün orta verildi. İlçe kaymakamlıklarının toplumsal medya hesaplarından yapılan açıklamalarda, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü için eğitime orta verildiği bildirildi. Gebe ve engelli kamu çalışanlarının da tıpkı gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

BATMAN’DA OKUL TATİL Mİ?

Batman’da, çok yağış nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü eğitime orta verildiği bildirildi. Batman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde meydana gelen çok yağış nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime bir gün orta verilmiştir.” sözü kullanıldı.

SİNOP’TA OKUL TATİL Mİ?

Sinop Üniversitesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün mühletle orta verildi. Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde tesirli olan fırtına ve olumsuz hava şartları nedeniyle üniversitenin tüm ünitelerinde eğitim öğretime 20 Kasım Pazartesi günü orta verildiği bildirildi. Açıklamada ayrıyeten, üniversite çalışan gebe ve engelli işçinin idari müsaadeli sayılacağı belirtildi.

Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerinde, olumsuz hava şartları nedeniyle bugün 01.00-18.00 saatlerinde elektrikli scooter, motosiklet ve motokuryelerin trafiğe çıkışına yasak getirildiği kaydedildi.

DİYARBAKIR’DA OKUL TATİL Mİ?

Diyarbakır’da da tesirli olan sağanak nedeniyle Bismil ve Kulp ilçelerinde eğitime bir gün orta verildi. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kulp ilçemizde 19 Kasım tarihinde yaşanan ağır yağış nedeni ile ilçemiz okullarından Aygün ilköğretim okulunda eğitim ve öğretime 20 Kasım tarihinde olacak biçimde, ilçe hıfzıssıhha kararı gereği bir gün mühlet ile orta verilmiştir” denildi. İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünün toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda ise, devam eden ağır yağış nedeniyle Bismil ve bağlı köylerde 20 Kasım Pazartesi günü eğitime orta verildiği belirtildi.

ARA TATİL KAÇ GÜN SÜRECEK, HANGİ TARİHTE BİTECEK?

10 Kasım’ın akabinde hafta sonu tatilinin girmesiyle birlikte okullar, 1 hafta için öğrencilere kapanacak. 7 gün sürecek tatil, 20 Kasım Pazartesi günü sona erecek ve 20 Kasım’da okullarda, orta tatilin akabinde birinci ders zili çalacak.

YARIYIL TATİLİ NE VAKİT?

Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2024 Pazartesi başlayıp 2 Şubat 2024 Cuma tamamlanacak. İkinci periyot, 5 Şubat 2024 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2024 Cuma sona erecek.

2. DEVİR ORTA TATİL NE VAKİT?

İkinci devir orta tatili 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri ortasında yapılacak.

2023 YAZ TATİLİ NE VAKİT?

MEB tarafından ilan edilen akademik takvime nazaran bu yıl yaz tatilinin başlangıcı 14 Haziran 2024’tür. Bu devirde başlayacak uzun yaz tatilinin eylülün başında bitmesi planlanıyor.

2024 RESMİ TATİLLER TAKVİMİ

 • Yılbaşı: 1 Ocak 2024 Pazartesi
 • Ramazan Bayramı Arefe (Öğleden Sonra): 9 Nisan 2024 Salı
 • Ramazan Bayramı 1. Gün: 10 Nisan 2024 Çarşamba
 • Ramazan Bayramı 2. Gün: 11 Nisan 2024 Perşembe
 • Ramazan Bayramı 3. Gün: 12 Nisan 2024 Cuma
 • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan Salı
 • Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs Çarşamba
 • Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs Pazar
 • Kurban Bayramı Arefe (Öğleden Sonra): 15 Haziran 2024 Cumartesi
 • Kurban Bayramı 1. Gün: 16 Haziran 2024 Pazar
 • Kurban Bayramı 2. Gün: 17 Haziran 2024 Pazartesi
 • Kurban Bayramı 3. Gün: 18 Haziran 2024 Salı
 • Kurban Bayramı 4. Gün: 19 Haziran 2024 Çarşamba
 • Demokrasi Bayramı: 15 Temmuz Pazartesi
 • Zafer Bayramı: 30 Ağustos Cuma
 • Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim Salı
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İSTANBUL BARAJLARINDA AYLAR SONRA BİR BİRİNCİ | İSKİ barajlarda son durum 20 Kasım

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.